KALENDARZ WYDARZEŃ

listopad 2019
N P W Ś C Pt S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

NASI SPONSORZYLEGITYMACJE KLUBOWE


WYNIKI PODZIĘKOWANIA XIV RAJD KOLARSKI Wjazd na elektrownię szczytowo-pompową Dlouhe Strane


30 czerwca na starcie w XIV edycji Rajdu Kolarskiego Indywidualny wjazd na elektrownię szczytowo Dlouhe Strane w Koutach nad Desnou na Elektrowni stawiło się 80 zawodników.
Zadaniem zawodnika było pokonanie w jak najkrótszym czasie 12 kilometrowej trasy, na której fragmenty nachylone były nawet do 14 %. Nie lada wyzwanie, które zgromadziło zawodników w wieku od 8 do 78 lat. Tegoroczna edycja należała do jednych z trudniejszych, ze względu na warunki jakie panowały w górach ,,nie pamiętam takiego zimna” mówiło wielu uczestników i faktycznie temperatura tego dnia spadła nawet do ok. 6 stopni na szczycie. Każdy zawodnik po przekroczeniu linii mety na szczycie elektrowni otrzymywał pamiątkowy medal. Ogromnym zaskoczeniem była dla organizatorów sama lista startowa, na której pojawili się zawodnicy nawet z Warszawy, świadczy to o coraz bardziej profesjonalnej formule rajdu oraz pokazuje, że organizatorzy swoją pracą trafiają w gusta coraz modniejszej dyscypliny sportu jaką jest kolarstwo w Polsce.
W kategorii OPEN z najlepszym czasem zawodów (00:31:18) pierwsze miejsce zajął Mateus MAŃKA z Kochanowic.
Na drugim miejscu uplasował się Tomasz ŚLEDZIONA z Lublińca z czasem 00:32:27.
Trzecie miejsce zajął Patryk WOELKE z Białej reprezentujący klub WHITE MTB TEAM z czasem 00:32:32.
Wśród kobiet najlepsza okazała się zawodniczka z Warszawy, Barbara Skaczkowska, uzyskując czas 00:44:27.
Najmłodszy zdobywca elektrowni 2018 to 8 letni Antonii Sojka, a najstarszy to 78 letni Michał Raczyński.
Na starcie zawodów, w imieniu Burmistrza Głuchołaz wszystkim zawodnikom udanego startu i zdrowej rywalizacji życzył dr Paweł Szymkowicz Naczelnik Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu oraz Ryszard Kowal.
Na zakończenie rywalizacji uczestnicy zostali zaproszeni na biesiadę do Głuchołaz do ośrodka Banderoza, na której mogli posilić się, zjeść domowe smakołyki oraz odebrać puchary, statuetki i nagrody, które losowane były wśród wszystkich, tak więc nikt nie wrócił do domu z pustymi rękami. Organizatorzy: Głuchołaski Ludowy Klub Kolarski Victoria oraz Urząd Miejski w Głuchołazach i Starostwo Powiatowe w Nysie, serdecznie dziękują sponsorom i partnerom: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Zakład Cukierniczy "WACUŚ", Hotel Dębowe Wzgórze, Skowronek Głuchołazy, Gościniec Pod Bukiem, Hotelik Sudety, Ośrodek Banderoza, Castorama, Kawiarnia Amorek, Pizzeria Fratelli Sossi, Parzona CAFE, Gabinet kosmetyczny Afrodyta, Zakład Złotniczy "Szafir", Kiosk ruchu- Rzepecki, salon fryzjerski Montibello, Lody Tajskie Głuchołazy, Trafika, Serwis rowerowy LIDER, Afryka – M. Zalewski, Wojciech Szeląg, za okazane wielkie serce i dobrą wolę.
W imieniu Zarządu Klubu Marek Zalewski - Prezes Zarządu

<<< WYNIKI >>>
<<< GALERIA I >>>
<<< GALERIA II >>> 
                                                                          Dziękujemy